نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
گام به گام خريد خانه nivoapp نوین بلاگ

فكر كنيد يك روز صبح از خواب بيدار شديد و مي‌خواهيد يك خانه براي خودتان بخريد. شما از پرداخت كرايه خسته شديد و با خودتان فكر مي‌كنيد وقت خريدن خانه است.
اگر اولين باراست كه مي‌خواهيد خانه بخريد، ممكن است كمي عصبي باشيد كه شما را به هم بريزد ولي اين يك امر طبيعي است.
قرار است شما بزرگترين خريد زندگيتان را انجام دهيد و احتمالاً كه يعني حتماً چندين ميليون برايش هزينه كنيد.
بنابراين بايد كاملاً آماده باشيد و تا جائيكه مي‌توانيد با اطلاعات كامل خودتان را مسلح كنيد. خريد خانه در جاهاي مختلف، متفاوت است ولي معمولاً اصول خريد يكسان است.

1- مشخص كنيد كه خريد براي شما مناسب است يا خير؟
در مورد خريد خانه ترسهاي مختلفي وجود دارد كه شما بايد قبل از خريد آنها را بشناسيد و اگر قابل توجيه هستند اقدام به خريد كنيد. قبل از بستن قرارداد مطمئن شويد كه واقعاً يك خانه مي‌خواهيد يا نه؟!!!
اولين كاري كه بايد انجام بدهيد اينست كه خريد و اجاره را با هم مقايسه كنيد. ممكن است با يك حساب كتاب ساده متوجه شويد كه اجاره خانه براي شما خيلي بهتر است.
اگر قبل از ازدواجتان مي‌خواهيد خانه بخريد و احتمالاً شريكي داشه باشيد به آينده هم فكر كنيد و عواقب مالي آن را در نظر بگيريد.
از خودتان سؤال كنيد كه مي‌خواهيد در همين شغلي كه داريد بمانيد يا نه؟ يا حتي در همين شهر؟!!! اگر شما از آن دسته آدم‌ها هستيد كه زياد جابه‌‍‌جا مي‌شويد، ممكن است نتوانيد با ترس خريد خانه مواجه شويد.
تمام دلايل خريد خانه را در نظر بگيريد! خريد يك خانه چه مزايايي براي شما دارد؟! حتي چه معايب و مشكلاتي ممكن است داشته باشد؟!

2- از يك مشاور املاك كمك بگيريد.
هر كاري كه مي‌كنيد، سعي نكنيد تنها آن را انجام دهيد. خريد خانه آنقدر هم كه به نظر مي‌آيد ساده نيست. (البته اصلاً هم ساده نيست، حتي اگر كلي پول داشته باشيم.)
پس بهتر است از كمك حرفه‌اي بهره بگيريد كه البته اين سرويس و مشاوره كاملاً رايگان است.
از دوستانتان در مورد يك مشاور املاك خوب سؤال كنيد. مي‌توانيد در اينترنت هم جستجو كنيد. حتي مي‌توانيد همزمان از چند مشاور املاك كمك بگيريد و سعي كنيد از كساني كمك بگيريد كه منطقه و خانه‌هاي آن را به خوبي ميشناسند.

3- برنامه‌ريزي مالي دقيق!
تأمين مالي خود را تنظيم كنيد، حتماً بايد پول پرداخت اوليه را تهيه كرده باشيد و برنامه وام‌ها را با دقت مطالعه كنيد. بايد مقدار دقيق پرداختها را بدانيد و مشخص كنيد چقدر نياز داريد. حتي مي‌توانيد از مشاور املاك خود بخواهيد يك وام دهنده خوب به شما معرفي كند.
ما چند تا از وام‌هاي مختلف را اينجا بررسي كرده‌ايم.

4- پيدا كردن خانه!
اين بخش سرگرم كننده و تقريباً بدون استرس خريد خانه است. زود تصميم نگيريد و خانه به خانه بگرديد. شايد مواردي را پيدا كنيد كه با يك سطل رنگ و كمي تعميرات گزينه خوبي باشند؛ پس خانه خود را از دست ندهيد. از مشاور املاك خود بخواهيد همه موارد را به شما نشان دهد و هنگام انتخاب خانه همه موارد را در نظر بگيريد؛ ما در اينجا چند مورد كه حتماً بايد چك كنيد را ذكر كرده‌ايم.

5- با چند پيشنهاد هوشمند و آگاهانه مذاكره كنيد!
بعد از اينكه خانه مورد نظر خود را پيدا كرديد سعي كنيد با شناخت بازار و مقايسه قيمتها، بهترين قيمت را براي آن پيشنهاد دهيد. با مشاور املاك خود پيشنهاد را در ميان بگذاريد و هميشه پيشنهاد دوم داشته باشيد تا خانه مورد علاقه خود را به سادگي از دست ندهيد.
وقتي موارد مذاكره را بررسي ميكنيد؛ اين را در نظر داشته باشيد كه خريد خانه و حتي فروش آن يك قضيه احساسي هست.

6- مبلغ منصفانه‌اي براي تنظيم قولنامه تعيين كنيد.
وقت انجام پيش پرداخت و تنظيم پيش قرارداد رسيده است. قراردادهاي خريد معمولاً شامل يك پيش پرداخت خوب و منصفانه است. اين مبلغ كه به آن بيانه مي‌گويند در قراردادي به نام قولنامه مشخص مي‌گردد. شما بايد در قولنامه يك تاريخ براي حضور در دفتر اسناد و انجام باقي پرداختها تعيين كنيد.
چند نكته در مورد تنظيم قولنامه كه هر دو طرف (خريدار و فروشنده) بايد آن را در نظر بگيرند را در اينجا بخوانيد.

7- مراحل دريافت وام و انجام پرداختهاي اسنادي را طي كنيد.
در آخرين مرحله بايد تا زمان حضور در دفترخانه و تنظيم سند رسمي مراحل دريافت وام را طي كنيد. با مشاور املاك خود مشورت كنيد و به هزينه‌هايي كه ممكن است هنگام خريد وجود داشته باشد توجه داشته باشيد مانند هزينه سند، دفتر ثبت اسناد، پايان كار، ماليات و كميسيون املاك. ماده‌ها و تبصره‌هاي متن قرارداد و مبايعه نامه خريد را دقيق بخوانيد.
براي آخرين بار خانه را چك كنيد تا در صورت مغايرت با موارد توافق شده قبل از تنظيم سند آن را اصلاح كنيد.
بعد از امضا و ثبت اسناد و گرفتن كليدها در اولين فرصت قفل‌ها را عوض كنيد و از خانه جديد خود لذت ببريد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اپليكيشن حسابداري شخصي،اپليكيشن حسابداري شخصي اندرويدي،اپليكيشن حسابداري شخصي اندرويدي رايگان،اپليكيشن كيف پول شخصي،ارزيابي مخارج برنامه‌ريزي مالي،تعطيلات حسابداري،حسابداري شخصي،حسابداري شخصي رايگان،حسابداري شخصي رايگان اندرويد،خريد،خريد لوازم آرايشد،خل و خرج،درآمدكاهش هزينه‌ها،كم‌كردن هزينه‌ها،كنترل مخارج،كيف الكترونيك،كيف پول،كيف پول الكترونيك،يكيف پول شخصي نيو،كيف پول شخصي نيو،وكيف پول نيوكيف پول نيو،ومخارج ،مخارج ثابت،مخارج خانگي،مخارج مناسبتي،مديريت دخل و خرج،هديه،،


تاريخ : ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۰۱:۳۵:۱۶ | نويسنده : راحيل محمدي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]